Зелена-еколошка учионица

zu

Пројекат Зелена – еколошка учионица

Основна школа ,,Ратко Митровић“ је образовно-васпитна установа у којој се настава реализује у матичној школи, као и у  издвојеним одељењима у Паковраћу и Парменцу.

Едукација грађана, а посебно деце и младих о значају очувања и заштите животне средине, подстицање активизма и волонтирања младих, као и уређење простора за квалитетније образовање ученика у овом крају  веома су важне појединости нашег друштва.   Зато тежимо да иницирамо и  дамо подршку  организовању образовних програма за младе и обезбеђивању  адекватан простора за њихову реализацију.

Постављањем Зелене – еколошке учионице у школском дворишту издвојеног одељења у Паковраћу,  оезбеђен је простор за разне едукативне радионице и друге различите активности и то не само за ученике школе, већ и за локално становништво.

Пројекат финансира Министарставао  омладине   и   спорта у сарадњи са удружењем  Младих   истраживача   Србије, центра Удружења ''Интерактив'' и програма "Млади су закон".

Овај крај је богат природним лепотама, па је дужност сваког од нас  да да свој допринос у очувању истих. Један од начина за то је и организовање едукативних еколошких предавања у циљу подизања свести младих о значају очувања животне средине.

Ученици Основне школе ,,Ратко Митровић” су такође били укључени у волонтерску акцију постављања Зелене – еколошке учионице.

Волонтерска акција у којој су учествовали ученици Основне школе ,,Ратко Митровић” реализована је 27.02.2019. године у издвојеном одељењу у Паковраћу.  Вредни ученици су својом креативношћу допринели улепшавању поменутог простора, а велику подршку у томе пружила им је наставница Неда Аћимовић.  Након завршетка радова планирано је да се наставе пројектне активности и у матичној школи. Изложба фотографија и радова, са поменуте акције додатно ће промовисати активности Основне школе  ,,Ратко Митровић”.

Наставници и ученици, љубитељи природе, имају у плану да у наредном периоду организују низ активности на овом простору.

Аћимовић Неда