Европски дан језика

У ОШ “Ратко Митровић“ у Чачку 26.септембра је обележен Европски дан језика.Том приликом наставнице енглеског и италијанског језика Ана Недељковић, Марија Златић и Оливера Миловановић су организовале такмичење у певању познатих енглеских и италијанских песама под називом „School Music Stars“а у извођењу ученика од петог до осмог разреда ове школе.

Те вечери,школски атријум је био препун и око 180 гледалаца аплаузима и овацијама подржало је своје фаворите.На украшеној и светлуцавој позорници која је подсећала на  фестивалску могли су се чути звуци  „evergreen“ композиција у оригиналном извођењу:Gene Kelly, Chubby Checker,John Travolta i Olivia Newton John, Pupo, Il volo, Albano Carissi i Romina Power па све до најновијих хитова звезда као што су:Justin Bieber, Avicii, Eminem,John Legend и др.

По завршетку такмичарског дела а у току пребројавања гласова публике приказане су представе на немачком језику а које је припремила наставница немачког Биљана Станковић са ученицима шестог разреда.На крају ове распеване вечери проглашени су победници такмичења који су том приликом добили пригодне награде.Слављем и поздравом свих учесника са позорнице, једно дивно фестивалско вече је завршено уз жељу задовољне публике и учесника да се на овај начин поново такмиче и друже.