СТОПАМА ВЕЛИКАНА

БРАНКОВИНА И ТРШИЋ – СТОПАМА ВЕЛИКАНА

Деветнаестог маја, ученици трећег разреда матичне школе и ученици издвојеног одељења Паковраће, заједно са својим учитељицама Јелком Јовановић, Надицом Димић, Славицом Савић и Јулијом Наумовић, провели су незабораван дан у Бранковини и Тршићу, местима која као трезори чувају нека од највећих блага српске културе, традиције и историје.

У пратњи љубазног водича и ведрих, беличастих облака који су за нама пловили небом, застајемо најпре на кратко на прелепим Дивчибарама а ускоро после тога стижемо и у Бранковину. И ту, баш као у Десанкиним песмама налазимо се у царству природе, чаролији која слави живот. Крај гроба Десанке Максимовић, велике српске песникиње, са великом пажњом слушамо причу кустоса о њеном животу и стваралаштву али и о породици чувених Ненадовића. Обишли смо и Десанкин музеј, кућу, стару учионицу, у речици која протиче тим чаробним имањем застали да потражимо Рака Кројача...

Опширније: СТОПАМА ВЕЛИКАНА