Превенција вршњачког насиља

ЗАТО ШТО ТЕ СЕ ПЛАШИМˮ

nasilje

Дана 20. априла 2018. године у Великој сали Дома културе одржана је позоришна представа под називом „Зато што те се плашимˮ. Циљ представе био је решавање проблема и превенција вршњачког насиља. Ученици старијих разреда наше школе дошли су на представу у пратњи наставница Неде Аћимовић и Анице Гавриловић. Представа је била подељена на три дела. Први део био је посвећен извођењу представе, други део био је предвиђен за кратко предавање социолога проф. др Ратка Божовића о превенцији насиља у друштву, а у трећем делу ученици су имали задатак да буду режисери, тј. да осмисле решења проблематичних ситуација и како на најбољи начин избећи било који вид вршњачког насиља. Ученици су успешно решили све проблеме, а као награду за уложени труд у решавању задатих им ситуација, добијали су аплауз од остатка публике. Представа је задовољила очекивања присутних и као што је професор Божовић истакао, успела да гледаоци, бар делимично, изађу измењени и подстакнути на размишљање о проблемима који муче не само ученике, већ и читаво друштво као такво.

Аница Гавриловић