Чувари природе

Ученици шестог, седмог и осмог разреда ОШ ,,Ратко Митровић” 25.03.2017. године учествовали су у акцији „Очистимо обале Западне Мораве“. У акцији је учествовало преко сто ученика са територије града Чачка. Вредни ученици су за четри сата прикупили 180 кеса отпада. Учећи о екологији и заштити животне средине, деца стичу навике које ће примењивати до краја живота. Ако се деца од малих ногу науче да брину и поштују о свету у коме живе, они ће допринети да се тај свет сачува и за будуће генерације. Другим речима, залагаће се за заштиту природе. Еколошко васпитање и образовање требало би да омогући ученицима да изразе своје личне ставове и идеје које се тичу њихове одговорности, да науче поступке које други чине како би унапредили животну средину и да ове идеје и акције примене у сопственом животу.

Ово је само једана од акција, заштите и очувања животне средине, коју је реализовала Канцеларија за младе града Чачка, а ученици ОШ ,,Ратко Митровић” увек се радо одазову позиву. Деца уче на примерима, зато им својом бригом о животној средини, ставовима и понашањем помажемо да на правилан начин реагују на свет око себе.

Неда Аћимовић