Јавни час

ЈАВНИ ЧАС ФОЛКЛОРА И НАРОДНЕ ТРАДИЦИЈЕ

У оквиру активности које се реализују у нашем граду поводом Дечије недеље, КУД ,,Дуле Милосављевић Желе” одржао је у Дому културе 3.10.2017. године ЈАВНИ ЧАС ФОЛКЛОРА И НАРОДНЕ ТРАДИЦИЈЕ.

Сви ученици наше школе захваљујући добро организованом бесплатном превозу, имали су ту част да присуствују овом изузетно значајном јавном часу.

У времену када прети опасност да неки елементи народне српске традиције падну у заборав, ово је била прилика да се младим нараштајима представе народне ношње из свих крајева Србије, традиционалне народне мелодије, наши народни инструменти, народне песме и игре.

У интеракцији са публиком  реализатори јавног часа подстакли су ученике да се и сами посвете неговању фолклорне традиције нашег поднебља учећи прве играчке кораке.

Очување и неговање народне традиције задовољство је и обавеза свих нас, а активности КУД-а  ,,Дуле Милосављевић Желе” један су од правих начина за то.

Ж. Бојовић, проф.