Европски дан посматрања птица

У суботу,  01.10.2017. године изведен је једнодневни излет ученика 6/1 и 6/2 разреда, поводом обележавања Европског дана посматрања птица.

Ученици два одељења наше школе, са наставником Фатић Радоманом и наставницом Аћимовић Недом су у 11.20h са железничке станице, возом кренули ка Овчар Бањи.

После двадесетоминутне вожње возом, ученици су са осмехом на лицу стигли у Овчар Бању, где их је чекао организатор манифестације, испред удружења Сове на опрезу, Рајичић Зоран. Манифестацију су подржале све основне школе из Чачка и околине.

Излет је реализован на три локације у прстеновачком кампу, у нашој школи у Овчар Бањи и вожња катараманом кроз Овчарско-кабларсу клисуру.

Ученици наше школе, прво су посетили интерактивну радионицу организовану у објектима ОШ ,,Ратко Митровић”, где су чули предавање о природним богаствима Овчарско-кабларске клисуре.

Након предавања су погледали изложбу, коју је организовала Туристичка организација града Чачка, о ретким и ендемичним врстама Овчарско-кабларске клисуре.

Потом је уследила пауза, где су ученици могли да се послуже и освеже. Након паузе учествовали смо у квизу знања.

После обиласка објекта, уследила је посета прстеновачком кампу. У кампу су ученици имали прилику да посматрају прстеновање птица.

На крају дана уследила је вожња катамараном кроз Овчарско-кабларску клисуру, у трајању од једног сата. У проласку кроз клисуру водич је говорио ученицима о манастирима, природним богаствима и ретким и ендемичним врстама.

Путем креативних активности, а уз корелативно повезивање претходно стечених и нових знања из различитих наставних предмета, ученици су имали прилику да се упознају са природним богаствима клисуре.

Приликом посете постигнут је договор о даљој сарадњи, а све у циљу успешније едукације деце.

Аћимовић Неда