Дружење са књигама

Традиција сарадње наше школе и Градске библиотеке ,,Владислав Петковић Дис“ настављена је и у месецу октобру. Наиме, дана 11.10.2017. године ученици сва три одељења петог разреда посетили су ову установу.

У оквиру посете Дечијем одељењу ученици су погледали неколико занимљивих трејлера путем којих су им препоручене актуелене књиге за читање. Овај нови вид презентовања садржаја књига изазвао је посебну пажњу ученика, па су им овом приликом дата и упутства како приступити свим снимљеним трeјлерима путем мобилних телефона, како би се упознали са целокупним снимљеним материјалом.

У наставку посете ученици су упознати са радом и активностима Одељења за одрасле, а имали су прилику и да погледају Изложбу посвећену Иви Андрићу. На тај начин многобројним занимљивостима допунили су своја знања о животу и стваралаштву овог великана наше књижевности.

И овог пута посета Градској библиотеци допринела је развијању љубави ученика према писаној речи, као и развијању поштовања и очувања културног, пре свега књижевног блага нашег народа.

Посету Градској библиотеци реализовали чланови Стручног већа за српски језик (Живка Бојовић и Слађана Јовановић) у сарадњи са одељењским старешинама петог разреда (Зорица Новковић, Биљана Станковић и Горан Џоковић).

Живка Бојовић, проф.